niedziela, 19 maja 2013

Jeż Filip i ćwiczonka+ malutkie szkolenie ;)

Hejka!
Ostatnie dni były całkiem OK, chociaż tak jak zawsze- szkoła, domek, szkoła, domek... W piątek postanowiliśmy rozpalić grilla i chwilę posiedzieć na ogrodzie. Siedzimy sobie, siedzimy, a tu nagle jeż w trawie się rusza. O dziwo nie zwinął się w kolczastą kulkę tylko dzielnie patrzył na światło, którym tata go oślepiał. Mama postanowiła nazwać go Filip. Pobiegłam do domu po Zygfryda i Filip został uwieczniony:


 Weekend spędziliśmy głównie z babcią i dziadziem. W sobotę pojechaliśmy rowerami na grilla do nich i zostawiliśmy je tam, a w niedzielę z mamą poszłyśmy po nie na nogach. Posiedziałyśmy trochę i pojechałyśmy na chwilkę na nowo otwartą siłownię na świeżym powietrzu. Ćwiczyć tam można wszystkie części ciała: nogi, brzuch, kręgosłup... Wycieńczone wróciłyśmy do domu. 

Malutkie szkolenie:
 Poprzednia lekcja była o czasie naświetlania, więc dzisiaj powiem coś o przysłonie. Przysłona to bardzo ważny element ekspozycji. Jest ona częścią obiektywu i podobnie jak czas naświetlania , reguluje ilością wpuszczonego światła na element światłoczuły (matrycę lub kliszę). Przysłonę określa się jako f/1   f/1,4   f/2   f/2,8   f/4   f/5,6   f/8   f/11   f/16   f/22   f/32   f/45   f/64. Im mniejsza liczba przysłony, tym większy jej otwór:Im mniejszy otwór, tym większy obszar na zdjęciu ostry:

 Dzisiaj będzie na tyle w szkoleniu. Na następnej lekcji wytłumaczę co to jest ISO .
 Do kolejnego posta,
 PA ;)

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie spędzony weekend i przydatne szkolenie ;) Czekam na kolejne posty. Pozdrowionka :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie spędziłaś weekend!!! Fajny pomysł na notkę z tym szkoleniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale fajny ;)

  mbmalie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog! Chcesz wejdź i zaobserwuj i napisz w komentarzu czy zaobserwowałaś to wtedy ja zaobserwuję :) http://patusia16.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny weekend i jeż Filip jest słodki ;) Bardzo przydatne szkolenie. Tolerujesz obserwacja za obserwacje? Jeśli tak to obserwujemy? Daj znać u mnie ;) have-fun-inlife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! Zawsze gdy jakiś się pojawi, wywołuje uśmiech na mojej twarzy, a jeżeli mnie zaobserwujesz wzbogacisz świat o jedną szczęśliwszą osobę- mnie ;)